0 505 999 14 67

PRP Leke Tedavisi

PRP Leke Tedavisi

PRP yönteminin ciltte oluşan pek çok lezyonlara, yani yaşlanma belirtilerine ve sivilcelere derin yaralara ve leke izlerine, doğum lekelerine ve diz sarkmaları ciltte görülen her türlü bozukluklara ve çatlaklara iyi geldiği cildi gençleştirdiği gözle görülür şekilde gözlenmektedir.Yukarda saydığımız gibi PRP nin faydaları arasında çatlaklara da iyi geldiğini yapılan uygulamalarda net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Vücutta oluşan tahribatlar nedeni ile, örneğin; aşırı kilolar sebebiyle veya doğum sonrası oluşmuş strialara, yaşlanmadan ötürü deri altında oluşan minik çatlaklara da PRP Yöntemi ile deri altına nüfus edilerek etki etmek mümkündür.

Yapılan bu uygulamalar sonrası ciltte oluşan lezyonların azaldığını ve tedavi süresince de zamanla yok olduğunu görmek mümkündür. Bu tedavi yöntemi ile tamamıyla bu sorundan kurtulmak mümkün olamadığı durum esnasında bile, oluşan şikayetlerde ciddi derecede azalmalar, ciltte gözle görülür rahatlamalar, son derece sağlıklı bir görünüm ve ciltte parlaklık görülür.Plateletlerin etki mekanizması içeriğinde bulunan onarıcı ve büyütücü özellikler sayesindedir. Büyüme faktörleri dediğimiz growth faktörler bu işlemin temelidir.

Cilt yüzeyinde genelde çevresel birtakım etkenlerden ötürü oluşan ve görüntü itibariyle rahatsızlık duyduğumuz problemlerdir. Güneş ışınları, hava kirliliği, gebelik, doğum kontrol hapları ve sigara kullanımının başrolü oynadığı cilt lekelerinde PRP Yöntemi önleyici tedavi olarak kullanılmaktadır.

Yani cilt yüzeyinde lekelenme problemi oluşmaya başladığını düşünen ya da bu lekelere dair öncü etkileri farkeden kişiler PRP Tedavisinin yenileyici ve yapılandırıcı özelliğini kullanarak lekeleri önleme konusunda bir adım atabilir.Cilt yüzeyinde beliren bu kahverengi oluşumlar yüzeysel ya da daha derin olabilir. Genelde Cilt Lekelerinin bakımında farklı methodlarla birleştirilen PRP tedavisini ana tedavi değil bir yan tedavi olarak görmek daha doğru olur. Bunu PRP’nin mekanizmasını açıklayarak anlatalım.

PRP içeriği itibariyle kişinin kendi kanından oluşturulan ve Platelet Yönünden Zengin Plazma ismini verdiğimiz bir materyaldir. Bu materyal içerisinde cildin her zaman ihtiyaç duyduğu yenileyici ve yapılandırıcı büyüme faktörleri (growth factors) bulunmaktadır. Bu büyüme faktörleri kendini koruma altına alamayan ve dolayısıyla lekeler oluşmuş cildi güçlendirmek için kullanılır.

Bu sayede mevcut problemlerle başedilirken ileriye dönük bir tedavi mekanizması da sağlanmış olur. Savunma sistemi yüksek ve lekelenmeye müsade etmeyen güçlü bir cilt yapısı oluşur.Kimyasal Peeling, Mikrodermabrazyon, Mezoterapi, IPL Lazer tedavisi gibi methodlar cilt lekelerinin oluşum süreci, cilt özellikleri, lekelerin yoğunluğu ve rengi gibi konuların muayene ile netleştirilmesinin ardından ana tedavi olarak kullanılır. PRP tedavisi de sürecin hızlandırılması ve cildin daha çabuk toparlanması için ana tedaviye eklenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara