0 505 999 14 67

Aquafacial Cilt Bakımı

Aquafacial Cilt Bakımı

AQUAFACIAL CİLT BAKIMI

Aquafacial cildi temizleyen, ciltteki problemleri gideren (sivilce ve elastin kaybı gibi), cilde antioksidanlar ve peptidler infüze eden, ciltte anti-aging etkisi oluşturan ve cildi detoksifikasyon yoluyla çevresel faktörlere ve güneş ışınlarına karşı koruyan etkili ve profesyonel bir uygulamadır.

AQUAFACİAL UYGULAMA VE TEDAVİ SÜRECİ

Aquafacial altı farklı basamakta gerçekleştirilir. Önce vortex denilen vakum sistemi ile cildin üstündeki ölü tabaka temizlenir. Mikrodermabrazyon gibi bir etki bırakır, hatta bunun daha üzerinde bir etkiye sahiptir fakat mikrodermabrazyondaki gibi hafif kızarıklıklar, ciltte damarlanma, herhangi bir şekilde sert vakum hasarı gibi sorunlar oluşturmaz. Klasik cilt bakımında olduğu gibi komedon preslerin ya da el uygulamasının bıraktığı gözeneklerdeki tahrişler söz konusu değildir.

Cilt üstteki tabakadan hiç hasarsız bir şekilde tamamen ayrılır. Ardından alttaki tabakaya cildin problemine göre; bu problem elastin kaybı olabilir, sivilce olabilir, serum infüzyonu yapılır ve cilt daha problemsiz hale getirilir. Yine bu işlem vortex adı verilen teknoloji sayesinde gerçekleşir. Cilt temizlenirken, oradaki tabaka arınırken bir yandan da serum yedirildiği için elastin kolajen lifleri artık hyalüronik asit, peptit ve cilde uygun vitaminlere doyarlar. Sivilceye karşı akneli yüzlerde tedbir alınır, var olan sivilceler temizlenir ve söndürülür.

Ardından cildi nemlendirmek için özel serumlar uygulanır. Bundan sonraki basamaklarda da led tedavisi yapılır. Akneli ciltlerde mavi led uygulanır, elastin kolajenini kaybetmiş orta yaş üstü ciltlerde kırmızı led uygulanır. Bunlar yine hem sarkma problemini hem de sivilce problemini çözerler.

Bu aşamadan sonra güneş koruma kremleri kullanılarak hasta hiç fark edilmeyecek bir şekilde, klasik bakımlardan son derece farklı ve konforlu olarak gündelik hayatına dönebilir.

Uygulama tamamen tek bir cihaz ile yapılır, hiçbir şekilde manuel olarak temizleme söz konusu değildir. Cildi tahriş edebilecek araçlar kullanılmadığı için hasta seansa geldiği gibi çıkar. Çok daha parlak ve temiz bir ciltle gündelik hayata döner.

AQUAFACİAL NE KADAR SÜREDE UYGULANIR

Ortalama 20 dakikada profesyonel Hydrafacial cihazı ile gerçekleştirilen aquafacial işlemi, bir öğle tatilinde dahi çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Hiçbir şekilde iz bırakmaz, her cilt tipine uygulanabilir. Elastin kolajenler ve zengin serumlar kullanılarak ileri yaş gruplarında daha parlak, daha gergin bir cilt elde edilebilir. Ergenlerde ise sivilceler için özel serumlar kullanılarak ve özel led sistemleri ile ışık uygulaması yapılarak temiz bir cilt elde edilebilir.

AQUAFACİAL KAÇ SEANS UYGULANIR

Çok kısa sürede gerçekleştirilebilen bir tedavi olduğu için haftada bir dört kez, sonra da klasik bakımlarda olduğu gibi ayda bir ya da altı ayda bir defa uygulanırsa cilt temiz, bebeksi, nemli kalır ve güneşe karşı korunur.

AQUAFACİAL UYGULAMA AŞAMALARI

  • İlk aşamada vortex adı verilen teknoloji ile cilt yüzeyindeki ölü tabaka hasarsız bir şekilde temizlenir.
  • İkinci aşamada glikolik asit uygulaması yapılır, glikolik asit cildin üst tabakası altındaki ölü cilt hücrelerine bağlanan ya da yapışan maddeyi bozar böylece cilt yüzeyi taze bir yapıya sahip olur. Glikolik asit güneş lekelerinde, yaşlılık lekelerinde etkili sonuçlar vermektedir. Bunun yanında akneye ve siyah noktaya eğilimli ciltlerde de önemli sonuçlar vermektedir. Ayrıca glikolik asit yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.
  • Üçüncü aşamada salisilik asit uygulaması yapılır, glikolik asitte olduğu gibi salisilik asit de cilt yüzeyindeki ölü hücrelere ve aknelere karşı çok etkilidir.
  • Dördüncü aşamada ise bakım yapılan cildin ihtiyacına göre ince çizgiler ve lekelerde uygulanacak olan çeşitli solüsyonlar kullanılır.
  • Beşinci aşamada peptid ve hyalüronik asit uygulaması yapılır. Hyalüronik asit cildin hayati aktivitelerini gerçekleştirmekle sorumludur. Cildin genç ve canlı görünmesini sağlar, cildin elastikiyetini korur ve kolajen üretimini artırır. Aynı zamanda tahriş ile, cilt iltihabı ile savaşmaya yardımcı olur.
  • Son aşamada ise led uygulaması yapılır. Led uygulaması kolajen üretimini hızlandırmaya yardımcı olur, böylece cilt ilk tazeliğine ve parlaklığını hızlı bir şekilde tekrar kazanır. Led uygulaması işlem yapılan cildin durumuna göre farklılık gösterir. Akneli ciltlerde mavi led uygulanır, elastin kolajenini kaybetmiş orta yaş üstü ciltlerde kırmızı led işlemi yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. sevgi seker yilmaz dedi ki:

    merhabalar yakin zamanda ignesiz dermapen uygulamasi yaptirdim 4 seans sivilce problemin asilamadi malesef hatta birkac minik leke olustu. sorum su ki yaz aylarında uygulamayi onerir misiniz? dermapen yeni yapilmisken uygulama yapilir mi?

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara