0 505 999 14 67

Zeltik Soğuk Lipoliz

Zeltik Soğuk Lipoliz

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ

Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış bir ankete göre bilgisayar karşısında, otomobil kullanırken ve televizyon karşısında haftanın 56 saatini oturarak geçiriyoruz. Yani günde ortalama 8 saatimiz oturarak geçiyor. Çok uzun süre oturulduğunda bedenimiz metabolizmayı durdurmaya başlar. Bunun doğal sonucu olarak ta bölgesel yağlanma kaçınılmaz oluyor… Tek suçlu tabiiki oturmak değil. Genetik faktörler, dengesiz beslenme, hormanal değişimler gibi başka nedenler de sayılabilir. Zeltiq Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor.

BÖLGESEL YAĞLANMAYI ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Spor elbette önemlidir ama zaten yoğun iş yaşamında ne spora vakit ayıracak durumumuz ne de konumumuz buna müsait olamamaktadır.

Peki ne yapmalıyız, bölgesel yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz? Mümkün olduğunca hayatımızda egzersize yer açmalıyız. Mesela işe her gün araba ile gitmek yerine haftada birkaç gün de olsa toplu taşıma araçlarını kullandığımızda güne hareketle başlayabiliriz. Ofis içerisinde her yarım saatte bir ayağa kalkarak dolaşmamız beynimize olumlu sinyaller göndererek metabolizmanın aktif bir şekilde çalıştığını fısıldayacaktır. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

ARTIK ÇOK GEÇ… DEMEYİN!

Buraya kadar vücudunuzdaki bölgesel yağlar için sizin neler yapabileceğinizi anlattık. Şimdi tıbbın sizin için neler yapabileceğini anlatalım. Bölgesel yağlanma tedavilerinde bir çok yöntem olmakla birlikte zeltiq soğuk lipoliz uygulaması çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ NEDİR?

Zeltiq soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Harvard bilim adamları Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilen soğuk lipoliz teknolojisi, buzlu dondurma yiyen çocukların yanaklarında oluşan incelmeden esin alınarak doğmuştur.

FDA onaylı ve patentli bu eşsiz teknoloji, sadece 1 saatlik uygulamayla deri altındaki yağ hücrelerini hedef alarak eliminasyon noktasına kadar dondurur. Yalnızca yağ hücreleri donar, diğer dokular zarar görmez.

Kristalize olan yağ hücreleri ise apoptoza uğrayarak doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır. Yaklaşık 3 ay içerisinde vücut ideal formuna ulaşır.

SOĞUK LİPOLİZ NE VAAT EDİYOR? NASIL ETKİ EDİYOR?

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Lenf drenaj yöntemiyle de bozulan yağların vücuttan atılımı gerçekleşiyor. Tedavi sonrasında 2 ila 4 cm. incelme sağlanıyor.

SOĞUK LİPOLİZ HER KİŞİYE UYGULANABİLİR Mİ?

  • Hamilelerde,
  • Kriyoglobulinemi hastalalarında,
  • Raynaud sendromu ve hastalarında soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

SOĞUK LİPOLİZ HER BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;

  • Karın,
  • Gıdı
  • Kalça,
  • Bel,
  • Bacak,
  • Sırt,
  • Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

SOĞUK LİPOLİZ SEANS SAYISI

Kişinin ihtiyacına göre tek seans veya en fazla 3 seans öngörülmektedir.

SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIKLARI

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 60dk sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.

SIK SORULAN SORULAR

Zeltiq soğuk lipolizin vücuda bir zararı olur mu?
FDA onaylı CoolSculpting kalça ve basendeki fazlalıklar, karın, gıdı, göbek, sırt ve bacak için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Tedavi sonrası minimale yakın iyileşme süreci vardır ve hastalar geçici olarak ağrı ve rahatsızlık hissederler.

Zeltiq soğuk lipoliz ağrılı / acılı bir tedavi midir?
Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz…

Zeltiq soğuk lipolizin yan etkisi var mıdır?
Soğutulan bölgede hafif kızarıklık, uyuşma, morarma, ağrı ve kramplar görülebilir. Uyuşukluk birkaç hafta sürebilir. Doktorunuz tedavi sırası ve sonrasında neler hissedeceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir.

Soğuk lipolizin etkilerini ne kadar süre sonra görmeye başlarım?
Tedaviden 2 hafta sonra etkiler görülmeye başlar. En belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. 3 ay sonunda ise tedavinin en fazla ulaşabileceği sonuçlar ortaya çıkar. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir.

Zeltiq soğuk lipoliz tedavisi kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım?
Evet, sonuçlar kalıcıdır. Yağ hücreleri tamamen yok edildiği için sarkma gibi problemler oluşmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara