0 505 999 14 67

Dermaroller (Mezoroller)

Dermaroller (Mezoroller)

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Nedir?

Silindir şeklinde bir cihazın üzerinde en az 200-500 adet çok ince iğne olan bir el cihazıdır. Mikro iğneler sıra halinde dizilmiştir. 0,5-2 mm. uzunlukta ve 0,1. mm çapındadır. Mikro iğneler paslanmaz özelliktedirler.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Nerelerde Kullanılır?

Küçük iğnelerle yapılan dermaroller tedavisi sarkma ve kırışıklık giderme, sivilce izleri, yara izi tedavisi, deri çatlaklarında kullanılan yeni bir yöntemdir.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Nasıl Etkili Olur?

Tedavi sırasında, roller deride gezinirken iğneler üst deride yüzlerce minik kanallar açılır. Bir alanda 15 kez geçildiğinde, ortalama cm² ‘de 250-500 delik açılır. Mikro iğnelerin oluşturduğu mikro kanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Yenilenen deri nedeniyle, dermaroller yöntemi kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili şekilde kullanılabilir.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Nasıl Uygulanır?

Cilt yenilemede dermarollerın ofis uygulamalarından önce anestezik etkili krem sürülebilir. Tedavi alanından yaklaşık 15-20 kez düz, dik ve oblik şekilde geçilir. Küçük noktavi kanamalar görülebilir. İşlem esnasında veya sonrasında cilt yenileyici losyon ve kremler sürülebilir. Mikro iğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Büyüme faktörü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini uyaran ürünlerle kullanılarak, işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Ne Sıklıkta ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dermaroller işlemi uygulama alanına göre ortalama 15-20 dakika sürer. 2-6 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 4-6 seans yapılması gerekmektedir. Dermaroller sonuçlarını gözlemlemek için en az 3 ay beklenmelidir.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermaroller sonrası 2-3 gün sürebilen kızarıklık olabilir. İşlem sonrası birkaç gün cilt yenileyici krem kullanılabilir. Güneşten korunmalıdır. İşlemden sonra ertesi gün günlük yaşama dönülebilir.

Dermaroller (Mezoroller, Mikro İğneleme) Diğer Cilt Yenileme Yöntemleri ile Bir Arada Kullanılabilir Mi?

Dermaroller yöntemi diğer cilt yenileyici yöntemlerle kombine edilebilir. Kimyasal peeling, fraksiyonel lazerler, PRP ve mezolift ile birlikte tedavi etkinliği artırılabilir.

Evde Kullanılan Dermaroller ‘ların Özelliği Nasıl Olmalıdır?

Evde kullanılan dermaroller 0,25 mm. uzunluktaki cihazlardır. Haftada iki kez cilt yenileyici ürünlerle birlikte kullanılabilir. İşlem öncesi cihaz sıcak su ile temizlenilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara