0 505 999 14 67

Acell + PRP Saç Dökülme Tedavisi

Acell + PRP Saç Dökülme Tedavisi

ACELL + PRP SAÇ UYGULAMASI

ACell + PRP hücreler arası iletişimi sağlayan ve saç sorunları tedavisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş özel bir formüldür. İçeriği ekstraselüler matriks, vitaminler, ilaç ve PRP kombinasyonudur. Ekstraselüler matriks hücreleri bir araya toparlayarak yeniden doku üretimini tetikleyen bir üründür. Bu ürün FDA tarafından 510k sertifikası ile onaylanmıştır. Bu onay ürünün ne kadar etkili ve güvenilir olduğu anlamına gelmektedir.

ACELL + PRP’NİN FAYDALARI NELERDİR?

Günümüzde çok sayıda insan saç dökülmesi problemi yaşıyor.  Stres, çeşitli vitamin eksiklikleri, yetersiz ve dengesiz beslenme, çeşitli kronik rahatsızlıklar ve genetik faktörler bunun başlıca nedenleri arasında yer alıyor. ACell + PRP adı verilen formül kök hücrenin modelleme yöntemini kullanarak yeniden doku üretme ve iyileştirme yönünde oldukça olumlu etkilere sahip. Bunun yanı sıra saç kalitesini de arttırmaya yardımcı olarak ilerleyen zamanlarda dökülmesini engellemek konusunda da oldukça etkili.  Saç kıran hastalarında da tedaviye büyük oranda destek sağlayarak saçlanmayı sağlıyor.  Saç ekimi tedavisinde de hem hazırlık aşamasında hem de saç ekimi esnasında kullanılarak yara iyileştirici özelliğe sayesinde saç ekiminde elde edilen sonuçların başarısını etkileyen bir formüldür.

ACELL + PRP NASIL UYGULANIR?

ACell + PRP tedavisinde hastanın kendi kanından elde edilen prp ile çeşitli vitaminler ve özel formüle edilmiş ilaçlar karıştırılarak bir solüsyon elde edilir. Bunun nedeni kanda mevcut olan inaktif kök hücre ve büyüme faktörlerini etkin hale getirerek yeni doku üretimini hızlandırmaktır.  Bu uygulama toplamda bir saat sürer. Enjeksiyon ve “microneedle” adı verilen cihaz ile sadece bir seans olarak uygulanır. Uygulanacak bölgeye ağrı ve acı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır. Lokal anesteziye karşı alerjisi ya da fobisi olan hastalarda ise sedasyon ile uygulama yapılır. Hastanın kendi kanından gelen kök hücre büyüme faktörlerini harekete geçirerek tedavinin en kısa sürede sonuç vermesi sağlanır. Bunun sonucu olarak da var olan foliküller daha güçlü ve sağlıklı hale gelirken ölü olanları da modelleyerek saç üretimini arttırır.

BİR UYGULAMA YETERLİ Mİ?

Amerika birleşik devletlerinde 2008 yılından itibaren günümüze kadar ulaşmış olan ve sürekli geliştirilen bu tedavi kişiden kişiye göre değiştiği için her hastada ayrı ayrı değerlendirilir. Gerekli görüldüğü takdirde elde edilen faydayı arttırmak adına bir yıldan sonra tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

SONUÇ NE ZAMAN ALINIR?

Saçların çıkmaya başlaması en erken dört aydan sonra görülmeye başlanır. Çünkü ACell + PRP‘nin ilk etkisi saçlanma değil; saç dökülmesinin azalarak tamamen durmasıdır. Bu aşamadan sonra yavaş yavaş saçlanma oluşmaya başlar. Zaten bu formül öncelikle sağlıklı hücreleri güçlendirerek daha sonra modelleme yöntemi ile bu sağlıklı hücreleri arttırmaktadır. Bu nedenle de ilk etkisi saç dökülmesini durdurmak olacaktır.

YAN ETKİLERİ VAR MI?

Amerika birleşik devletlerinde kullanılan bu tedavi yönteminin herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı FDA tarafından onaylanmıştır.

ACELL + PRP TEDAVİSİNİN SAÇ EKİMİNDE KULLANIMI VE ÖNEMİ NEDİR?

Saç ekimi tedavisi yapılan bölge bu formül sayesinde daha hızlı iyileşir ve daha az iz kalır. ACell + PRP uygulanan ve uygulanmayan tedaviler değerlendirildiği zaman ACell + PRP uygulanan bölgede saç yoğunluğunda büyük ölçüde bir artış gözlemlenmiştir. Saç ekimi yapılan bölgede daha fazla saç çıkmasını sağlar. Daha güçlü ve sağlıklı saçlar elde edilmesinde de oldukça etkilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara