0 505 999 14 67

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell yönteminde amaç cildin fibroblast hücrelerini vücut dışında doku kültürlerinde üretip tekrar deriye verme esasına dayanır. Fibroblast hücreleri derinin sağlamlığını, elastikliğini ve yumuşaklığını sağlayan kolajen, elastik, retiküler lifler üretirler, diğer yandan hyalüronik asit gibi cildin kalitesini ve nemlenmesini arttıran maddeler sentezlerler.

Fibrocell Yönteminden Nerelerde Faydalanılır?

1- Yüz ve dekoltede deri kalitesinin arttırılması ve kırışıklıkların azaltılması
2- Yerçekimi ve yağ kaybı etkisiyle ortaya çıkan boyun ve çenede sarkma
3- Akne izleri, yanık ve cerrahi skarların tedavisinde
4- Fotoyaşlanma sonucu canlılığını yitirmiş, gözenekli, mat deri yapısı
5- Dudak dolgusu olarak

Fibrocell Yönteminde Uygulanacak Materyal Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle kulak arkasından 2-3 mm çapında bir doku parçası alınırak labaratuara gönderilir. Bu küçük deri parçasından saflaştırılan fibroblastlar 3-6 hafta içinde çoğaltılır. Elde edilen fibroblast kokteylinin ilk kısmı labaratuarda uygulamayı yapacak doktora gönderilir. Bu arada labaratuarda üretim sürdürülür. Yeni elde edilecek materyal 2. ve 3. Seanslarda kullanılır. Cilde ilk uygulama yapıldıktan sonra da laboratuarda üretim sürdürülür. Yeni elde edilen solüsyonlar ikinci ve üçüncü seanslarda kullanılırlar.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygulama yapılacak bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Laboratuvardan gelen doku kültürü kokteyli derinin orta katmanına küçük enjeksiyonlarla verilir. Her uygulamada 20-40 milyon adet hücre deri içine verilmiş olur. Genellikle ayda bir tekrarlanan 3 seans sonunda tedavi tamamlanmış olur.

Fibrocell Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İlk etkiler diğer yöntemlere göre daha geç ortaya çıkar. Ancak 6.ay ile 24.ay arasında giderek belirginleşen iyilik hali, parlaklık ve canlılık ile kırışıklıklarda belirgin azalma ortaya çıkar. Sonuç olarak kırışıklıkları ve sarkması azalmış, parlak canlı bir cilt ortaya çıkar.Elde edilen düzelmenin 5 yıl kadar sürebildiği gösterilmiştir.

Fibrocell Yönteminin Diğer Yöntemlere Üstünlüğü Nedir?

Öncelikle fibrocell sisteminin bir kök hücre yöntemi olması kişinin kendi dokusundan elde edilmesi sebebiyle alerji riski taşımaması önemlidir. Ciddi bir yan etki riski taşımaz. Bunun yanında etkinliğini uzun süre koruması (5yıl) önemlidir. Diğer yöntemlerle kombine edilmesinde sakınca yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara