0 505 999 14 67

Ozon Tedavi Yöntemleri

Majör terapi : Belirli miktarlarda bir şişeye veya medikal kan torbasına alınan kan ozonlanarak tekrar dolaşıma verilir yaklaşık 15-20 dakika arasında sürer) herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulama ile kanınız akciğerlerden daha fazla oksijen alarak dokulara bırakır, antioksidan sisteminiz aktif hale geçerek kanınız ve organlarınız oksijen radikallerinden temizlenir, bağışıklık sisteminiz hiç olmadığı kadar düzenlenir ve güçlenir. Dolaşım sistemini oluşturan kan damarlarınızı açarak dolaşımı kolaylaştırır.
Ozon Minör terapi

Yine belirli miktarlarda alınan kan ozon gazı ile muamele edildikten sonra kas içine enjekte edilir, astmadan KOAH dediğimiz akciğer rahatsızlığına, alerjik rahatsızlıklardan dermatolojik rahatsızlıklara kadar pek çok rahatsızlıkta güvenle kullanılabilir.
Ozon Rectal

Özellikle bağırsak rahatsızlıklarında olmak üzere majör terapinin yapılamadığı durumlarda rectal yoldan ozon gazının barsaklara verilmesi işlemidir.
Ozon Torbalama ve Kupa

İyileşmeyen yaralar ve yanıkta bölgesel olarak problemli alana ozon gazının uygulanması işlemdir, enfeksiyon odaklarını ortadan kaldırmakla kalmayıp yaranın iyileşmesini de hızlandırır. Özellikle dolaşım problemi olan hastalarda majör terapi ile birlikte yapıldığında mükemmel sonuçlara ulaşılabilir.
Ozon Eklem içi uygulamalar

Romatizma ve artroz durumlarında eklem içerisine ozon gazı uygulanır. Bu uygulamada amaç kıkırdak dokunun beslenmesini sağlayarak kendisini tamir etmesinin sağlamaktır.
Ozon Sauna uygulamaları

Ozon buharı kullanılarak ciltten emilimi sağlanır ve detoks, zayıflama ve selülit tedavilerinde cilt rahatsızlıklarında güvenle uygulanabilir.

İki durumda ozon yapılamamaktadır, hipertiroidi dediğimiz tiroit bezinin çok çalıştığı durumlar ile kanda bir enzimin eksik olduğu ve hastaların bakla yiyemedikleri Favizm rahatsızlığında ozon uygulanamamaktadır.

Ozonun sıklıkla kullanıldığı hastalıklar aşağıdaki gibidir.

Şeker hastalığı,
Dolaşım Bozuklukları,
Cinsel fonksiyon bozuklukları,
Cerebral palsy,
Felç, (Stroke),
Ağrı bozuklukları,
Kanser destek tedavisi,
Parkinson,
Anti-aging (Yaşlanmayı geciktirme),
Göz hastalıkları,
Kronik yorgunluk sendromu,
Karaciğer hastalıkları,
Özellikle virüslerin sebep olduğu hastalıklar (hepatitler, zona, herpes gibi)
Barsak hastalıkları (Ülseratif kolit, Crohn, Fistül gibi),
İyileşmeyen yara tedavileri (Diabetik ayak, bası yaraları gibi)
Romatizmal hastalıklar.(Romatoid artrit, Ankilozan Spondilit)
Kronik yorgunluk sendromu,

Birçok ozon uygulaması, 10 seans kadar uygulanır. Ama bazı durumlarda ikinci veya hatta üçüncü bir 10 seanslık terapi zorunlu olabilir. Buna rağmen, şu anda alınacak küçük bir önlemin ilerde çok daha fazla pahalı tam ölçekli bir tedavi masrafından kurtarabildiğini hatırlamalısınız. Artık kendiniz için bir şey yapmanızın zamanı geldi sanırım. Bir hastamın bana söylediği gibi ” Kendinize vakit ayıramıyorsanız, kimseye vakit ayıramazsınız”. Lütfen kendinize vakit ayırın ve tercihinizi sağlıklı yaşamdan yana kullanın.

Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda,ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada

Mikrop kırıcı olarak,
Koku giderici olarak,
Ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edici olarak kullanılabileceğini ispatlamıştır.

Yarım saat içerisinde parçalanarak oksijene dönüşmesi nedeniyle depolanamayışı ve elde ediliş sürecinin pahalı olması,ozonun uzun bir süre,içme suyu dezenfeksiyonu dışında kullanılmamasına neden olmuştur.

Yeni gelişen teknolojilerle üretim maliyetlerinin aşağı çekilmesi ve ozon jeneratörlerinin geliştirilmesi,günümüzde ozonun kullanım alanını hızla genişletmemektedir.

Ozon Bilinen bütün virüs,bakteri,mantar ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.Bu nedenle otel,lokanta,kahvehane gibi insanların yoğun olarak bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılmaktadır.Ayrıca ozon kullanımı,bu tür mekanlarda insanların hava yoluyla birbirine bulaştırabileceği hastalıkları da engellemektedir.

If you’re a struggling student who isn’t sure how to write an essay perhaps you’ve thought of hiring a writer. When they’re running out of time, lots of students look to the writing service. An experienced writer can turn any subject into something fun as well as https://designwebkit.com/design/improve-design-skills/ interesting to the reader. Here are some helpful tips that will help you get off to a good start. These tips should help you write your essay. Below are some of the main reasons students use essay writing services.

Son Yazılar

Son yorumlar

Kategoriler

Şimdi Ara