0 505 999 14 67

BAĞIŞIKLIĞINIZI OZONLA YÜKSELTEREK VİRÜSLERE KARŞI GÜÇLÜ OLABİLİRSİNİZ

BAĞIŞIKLIĞINIZI OZONLA YÜKSELTEREK VİRÜSLERE KARŞI GÜÇLÜ OLABİLİRSİNİZ

Virüs nedir?
Mikroorganizmalar gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Virüsler 15-250 nanometre  boyutlarında yani  mikro değil Nano Organizmalardır.

Corona virüs nedir?
Son zamanlarda Çin’de ölümlere sebep olan Corona Viruslar yüzeylerinde çubuksu uzantılar taşır. Bu çıkıntıların Latince’deki “corona”, yani “taç” anlamından yola çıkılarak bu virüslere Coronavirus (taçlı virüs) ismi verilmiştir.

Her corona virüs hastalığı öldürücü müdür?
Her Corona Virüs hastalığı ölümle sonuçlanmaz. Basit soğuk algınlığı, hafif orta bronşit, karaciğer, böbrek, bağırsak infeksiyonu, beyin ve sinir sistemi infeksiyonu şeklinde de hastalık şekilleri görülebilir.

Sars hastalığı ile ilgisi var mı?
S.A.R.S. ciddi Akut Solunum Sendromu (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS) demektir. Corona Virüs de bu duruma neden olabilir.

Kimlerde daha çok görülür?
50 yaş üstü erkeklerde görülme sıklığı daha fazladır. Hastaların çoğunda seyreden en az bir hastalık belirlenmiştir. Hastalıkların diyabet, hipertansiyon, obezite, kanser, kronik böbrek, kalp ve akciğer hastalıkları olduğu görülmüştür.

Sadece hayvanlardan mı geçer? 
Hala hayvanlardan direkt insana geçişin nasıl olduğu net değildir. İnsandan insana bulaşan bazı türlerde olabilir.

İnsandan insana bulaşma süresi nedir?
İnsandan insana bulaşma vakalarına bakıldığında inkübasyon periyodunun 5 günün üzerinde olduğu ve iki haftaya kadar uzadığı tahmin edilmektedir.

İnsandan insana hangi yolla bulaşır?
Solunum yolu ile bulaşma ihtimali daha yüksektir. Gaita, idrar ve kan yolu ile bulaşmasının daha düşük olabileceği düşünülmektedir.

Hangi şikâyetler görülür?
Şikâyet olmadan da Corona Virüs rahatsızlığı geçirilebilir. Kişinin bedensel, bağışıklık sistemi özellikleri, sahip olduğu hastalıklar, virüsün hastalık yapma gücü, virüs sayısı, bulunduğu doku ve organa göre şikâyetler değişebilir. Bu nedenle nezle tipi şikayetlerden ağır pnömoni ve akut solunum yolu yetmezliği sendromu ile Septik Şok ve Ölümle sonuçlanan Çoklu Organ Yetmezliğine kadar değişebilen durumlara sebep olabilir.

İlk şikâyet ve tespitler ateş, titreme, baş ağrısı, baş dönmesi, boğaz ağrısı, kuru öksürük, nefes darlığı, yaygın kas ağrısı gibi genellikle özel olmayan şikâyet ve tespitlerdir.

Ayrıca kusma, ishal gibi sindirim sistemi şikâyetleri görülebilmektedir.
En sık rastlanan şikâyetler Ateş, titreme, Öksürük, yüzeyel solunum, kas ağrısı, ishal, Boğaz ağrısı, Kusma, kanlı balgam, karın ağrısı,

Tanı nasıl konulur?
Corona Virüs saptama olasılığını artırmak için şikâyetler başladıktan sonra, farklı zamanlarda ve farklı yerlerden birden fazla örnek gerekebilir. Geniz sürüntüsü tükrük, serum, gaita/rektal sürüntü alınması önerilmektedir. Örnek toplayan kişiler, kişisel koruyucu ekipmanlarını giymeli ve enfeksiyon
kontrol önlemlerini almalıdır.

Tedavisi var mı?
Bu virüs insanda yeni tespit edildiğinden WUHAN Corona Virüs’ünün kendisine özel bir tedavi tanımlı değil. Biline Anti Viral tedaviler hastaya uygun olarak doktorları tarafından planlanabilir. Şikâyetlerin giderilmesi, sorunlu doku ve organlara yönelik takip ve destekleyici tedaviler uygulanabilir.

Ozon tedavisi önemli
Ozon Tedavisi Virüslere karşı kullanılan bir tedavi formudur. Özellikle Zarflı Virüs dediğimiz Virüslerde tedavi etkinliği çok daha yüksek bir metot. OZON (O3),virüs proteinlerinin sentezinde yer alan REVERSE TRANSKRIPTAZ enziminin aktivitesini değiştirerek, çoğalma döngüsünü durdurur. Bu şekilde üreme sürecinin temelini yok eder.

OZON(O3) ile kolayca okside olabilen lipit zarf içeren viruslar (Herpes,HCV,HIV gibi) ozon’a daha hassastır. Zarflı virüsler, O3 la kolayca etkileşen lipidi daha fazla içerdiğinden, zarfı olmayan viruslara göre ozona daha duyarlıdır. Corona Virüs ‘te Zarflı bir virüs olduğundan bu tedavi metodunun uygulanması tedavi etkinliği açısından fayda sağlayabilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara