0 505 999 14 67

Maske ve Peeling Nasıl Uygulanır?

Maske ve Peeling Nasıl Uygulanır?

Cildimiz, gün boyunca pek çok dış etmenlere maruz kalmaktadır. Makyaj, toz, yağlanma gibi unsurlar cildimizi ister istemez kötü bir görünüme sokmaktadır. Ancak bu kötü görüntüden kurtulmak mümkündür. Maske ve peeling uygulamaları ile cildimizi bir bebek cildi kadar yumuşak ve pürüzsüz yapabiliriz.

Maske ve peeling uygulamaları cilt için önemli bir temizleme yöntemidir.  Maske öncesi yüzü temizlemek ve ölü tabakalardan arındırmak, maskenin faydalı olması açısından yapılması öngörülen bir metottur. Peeling yaparken ise; uygulama aşamasında her cilt tipine göre, farklı karışımların bir araya geldiği peelingler uygulanmalıdır. Aksi takdirde pek de faydasını göremezsiniz. İnsandan insana fark olduğu gibi, ciltten cilde de farklılıklar vardır. Akneli cilt, hassas cilt, karma cilt ve kuru ciltler olmak üzere birbirinden farklı cilt tipleri vardır. Bu tip ciltler için geliştirilmiş bakım kremleri, maskeler ve peelingler de farklılık göstermektedir. Örneğin; hassas ciltler için yumuşatıcı, akneli ciltler için antiseptik içerikli, karma ciltler için ise yağ salgısını dengeleyecek şekilde hazırlanmış kimyasal ve bitkisel içeriklere sahip formüller vardır.

Peeling yapma olayı kısacası cilde uygulanan hafif bir zımpara gibidir. İçeriğinde bulunan köpürücü küçük partiküller, cilt yüzeyinde uygulama esnasında gezinerek, ciltteki ölü deriyi kaldırır. Soyma ya da fazlalığı atma olayı da diyebiliriz. Ovma aşamasını oldukça hassas şekilde yapmaya özen göstermenizde fayda vardır.

Yüzünüzdeki ölü tabakayı peelingle attıktan sonra, bir tonik aracılığı ile yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından maske yapmak isterseniz, cilt tipinize en uygun olan maskeyi seçmeli ve uygulamalısınız. Cilt üzerindeki kalın tabaka atıldığı için maske, cildi daha yumuşak yaparak cildinizin daha nemli ve güzel bir görünüme sahip olmasına olanak tanır.

Maskeyi seçerken de tıpkı peeelingi seçtiğiniz gibi cilt tipinizi ön planda tutmalısınız. Bakteri üremesini önleyen, yağ dengesini sağlayan, nem depolayan, yumuşatan ve sakinleştiren maskelerden uygun olanını seçerseniz, cildinize iyilik yapmış olursunuz.

Yüz bakımını haftada en az 2 defa e düzenli olarak yaparsanız, hem cildiniz sürekli taze ve bakımlı kalır, hem de ölü tabakanın oluşmasının önüne geçmiş olursunuz. Yüz bakımı cildinizi dinlendirir, böylece sizi daha genç ve daha dinamik gösterir.

Ne var ki bazen maskeler ve standart peeling uygulamaları yetersiz gelebilir. Bu aşamada daha profesyonel peeling uygulamalarını denemenizi öneririz. Kimyasal peeling, enzim peeling ve karbon peeling öne çıkan yöntemler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara