0 505 999 14 67
Bursa Ozon Tedavi Merkezi Ruebella Ozon

Sadece Güzel Değil, Yüze Yakışan Burun

Sadece Güzel Değil, Yüze Yakışan Burun

Vücudumuzda en çok dikkat çeken bölge yüzümüzdür. Burnumuz ise yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için yüzün diğer bölgeleri ile orantılı olması gerekiyor. Burnumuz yüz güzelliğini etkileyen en önemli organlarımızdan bir tanesidir. Herkesin burun yapısı birbirinden farklıdır. Eğer yüzün diğer kısımları ile orantılı değilse estetik açıdan hiç de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir.

Burun yüzün en çıkıntılı ve belirgin noktasıdır. Herhangi bir nedenle ya da doğuştan bu çıkıntı azalırsa basık bir görüntü oluşur. Çok basık burunlarda burun kökü ile ucu arasında derin bir çukur oluşmaktadır. Bu ve bunu gibi çeşitli estetik açıdan hoş olmayan durumlar burun estetiği ile tedavi edilebilir.

Eskiden kadınlarda küçük burun merakı varken son zamanlarda batıya artan hayranlıkla beraber ucu kalkık ve sivri burunlar dikkat çekmeye başlamıştı. Sivri ve kalkık uçlu burun her yüz tipine yakışmıyor olsa da bunu çok umursamıyorlardı. 2000’li yıllarda ise burun estetiği oldukça yaygın bir hal almış ve fiyatı da oldukça ucuzlamıştı.

İnsanlar zamanla estetiğin aslında burnun şeklinden çok yüze yakışması olduğunu anladılar. Günümüzde bu ameliyat eskiye oranla daha farklı amaçlarla yapılıyor. Örneğin eskiden her hastada ayrım yapmaksızın kesip çıkarılan kıkırdaklar vardı. Şimdilerde ise sadece fazla görülen kıkırdaklar çıkartılıyor. Hatta bazı durumlarda kıkırdaklara ilave yapmak bile gerekebiliyor. Bu şekilde de gerçek anatomisi bozulmadan sadece tedavi edilmiş burunlar ortaya çıkıyor.

Burun estetiğinden anlaşılması gereken şey aslında güzel olanın doğal burun olmasıdır ve burun estetiği’nin yüze yakışanı makbuldür. Ameliyat olan hastalar eskilerde olduğu gibi “burun estetiği yaptırmış” şeklinde değil de “ne kadar güzel bir yüzü var” şeklinde parmakla gösterilmelidirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN