0 505 999 14 67

OZON TERAPİ İLE GELEN SAĞLIK

OZON TERAPİ İLE GELEN SAĞLIK

Oksijen atomundan oluşan ozon özellikle iyileşmeyen yaralar, diyabetik ayaklar, dolaşım bozuklukları ve kronik yorgunluk gibi durumlarda kullanılır; yaklaşık yüz yıldır bilinen bir teknoloji olmasına rağmen kıymeti daha iyi anlaşılmıştır. Sağlıklı bireyler de vücut antioksidan kapasitelerine göre yıllık ozon dozu üzerinden belirli sayıda seansa girilebilir. 8-10 seanslık bir tedavinin ardından ayda bir, ya da iki ayda bir hatırlatma dozuyla zinde kalmak mümkündür.Dolayısıyla ozon terapisinin sağlıklı bireylerde veya hastalarda, enerjik ve zindelik hali oluşturmak için de uygulanabilen tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.
KRONİK YORGUNLUĞA VE İYİLEŞMEYEN YARALARA KARŞI OZON TERAPİ
Yüzey ve su temizliğinde kullanılan ozon, aynı zamanda virüsler ve bakterileri de öldüren bir gazdır. Bu yönüyle tıp alanında pek çok hastalığın tedavisinde, gözle görülür faydalı sonuçlar elde edilmiştir. Ozon terapisi özellikle kronik yorgunlukta, bağışıklık sistemindeki bazı bozukluklarda, kas ve eklem ağrılarında, iyileşmeyen yaralarda, diyabetik ayaklarda, dolaşım bozukluklarında, zona ve herpes gibi sorunların tedavisinde ve hepatit benzeri virüs hastalıklarının ağır seyrettiği durumlarda uygulanabilir.
Ozon uygulamaları klasik tıbbın yanı sıra tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Tamamlayıcı tedavi yöntemleri hiçbir zaman tıbbi tedavi yerine geçmezler, ancak bunlara yardımcı olması için uygulanırlar. Hastalıklardan iyileşmede ana tedaviler esas ve belirleyicidir.
Ozon tedavisini birkaç uygulama metodu vardır; bunların hangisinin kaç defa hastaya uygulanacağını hasta ile konuştuktan sonra doktor belirler, bazen kombine tedaviler yapılabilmektedir. Yani aslında ozon tedavisi kişiye özel, doktor tarafından hazırlanan bir protokol ile uygulanır.
MEDİKAL OZONUN TEDAVİ İÇİN UYGULANDIĞI HASTALIK VE DURUMLAR
· Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
· Damar dolaşım bozukluklarının giderilmesi,
· Romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljinin kontrolü,
· Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması,
· Diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonların özellikle ayak yaralarının tedavisi,
· İnsülin direncinin azaltılması, metabolik sendrom ve yağlı karaciğerin tedavisi,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara