0 505 999 14 67

Dudak Dolgusu hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dudak Dolgusu hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer dudaklarınızın görüntüsünden memnuniyetsizseniz; boyutunu, şeklini ya da dolgunluğunu değiştirmek istiyorsanız birçok seçeceğiniz mevcut. Artık günümüzde dudak tasarımı sayesinde dudaktaki hacim eksiklikleri, orantısızlıklar ve dudak çevresi kırışıklıklar artık sorun olmaktan çıktı. Dudakları dolgunlaştırmaya ve daha çekici hale getirmeye yardımcı olmak için hyalüronik asit enjeksiyonlar ya da dermal dolgu maddeleri kullanılabiliyor.
Dudak tasarımındaki en önemli beklentiyse doğal görünümlü ve çekici dudaklara sahip olmak.
Dudak dolgusu dudaklara hacim kazandırmak, dudakları daha simetrik ve orantılı hale getirmek, yüzün diğer kısımlarıyla orantılı getirmek ve dudak çevresindeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Bu sayede daha genç görünüm ve daha güzel gülüşe sahip olunabilir.

Dudak dolgusu seçilen malzemeye göre ortalama 15 ile 30 dakika arasında sürebilir. Hyalüronik dolgu malzemeleri planlandığında uygulama ortalama 15 dakika içerisinde biter. Kişinin kendi yağ hücreleri dolgu malzemesi olarak kullanılacaksa, önce vücudun belirli bir bölümünden yağ alınması, alınan yağın saflaştırılması ve hemen ardından enjekte edilmesi gerektiği için işlem ortalama 30 dakikadır. Anestezide çok ince uçlu iğneler kullanıldığı için işlem sırasında ağrı hissedilmez. Tüm enjeksiyon prosedürleri ameliyatsız uygulamalar olduğu için iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur, hemen günlük hayata geri dönülebilir.
Dolgu enjeksiyonun etkileri hemen hissedilir. Birkaç gün içinde dudak şekli tam olarak kendini bulmuş olur. İlk birkaç saat hassasiyet nedeni ile sıcakla temas edilmemesi ve güneşten uzak durulmalıdır. Kullanılan dolgu malzemesinin özelliğine göre dudak dolgusunun kalıcılığı 6 ile 2 yıl arasından etkisini sürdürebilir

Dudak tasarımın planlanmasında altın oran uygulaması, kişinin tercihleri ve doktorun sanatsal bakış açısı önemli rol oynar. Yani altın oran hesaplamaları ve yüzün karakteristik özelliklerine en ideal dudak şekli belirlenir.

Afrodit tipi dudak tasarımı
Afrodit tipi dudak tasarımında alt ve üst dudak şekli ve kalınlığı simetriktir. Philtrum sırtı ile eros yayı kıvrımları simetride önemli bir rol oynar. Üst dudağın merkezinde bulunan yayın kıvrımı daha belirgindir. Üst dudağın konturu dışa doğru hafif taşma yapacak şekilde tasarlanır. Dudaklar pürüzsüz ve gergindir.

Venüs tipi dudak tasarımı
Venüs tipi dudak tasarımında üst dudak tasarımı dişetini kapatır. Gülümseme hattı yani üst dudak konturu simetriktir. Üst dudak kalınlığı ve gülümseme hattı çizgisi diş etinin üç milimetreden daha az görünmesini sağlar.

Hera tipi dudak tasarımı
Hera tipi dudak tasarımında dudak konturları ideal altın oranlarda, üst dudak yayı ve açıları simetriktir. Dudak çizgisi merkezden kenarlara doğru hacmini koruyarak devam eder. Dudak ile dişlerin simetrisi birbiriyle uyumludur.

Eros tipi dudak tasarımı
Eros tipi dudak tasarımında dudağın merkezinde bulunan Eros yani cupid yayı kıvrımı belirgin ve dışa doğru taşkın olur. Eros kıvrımından itibaren dudak konturu kenarlara doğru altın oran hesaplamalarıyla simetrik bir şekilde devam eder. Dudak köşelerinin hizası ve kalınlığı simetriktir. Eros yayı çizgisi dişlerin tam ortasına denk gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara