0 505 999 14 67

BOTOKS HAKKINDA MERAK EDİLENLER

BOTOKS HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Botoks alın, göz çevresi, kaş arası, dudak uzeri, burun üzerinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır; mimiklerini çok kullanan kişilerde, kırışıklığa genetik olarak yatkın kişilerde kırışıklık olmadan da oluşumunun önlenmesi adına uygulanabilir. Koltuk altı aşırı terleme tedavisinde ve bazı dirençli gerilim tipi baş ağrılarının da kullanım alanlarındandır. 

Botoks kasları felç mi ediyor?
Botoks, sadece uygulama yapılan bölgedeki kasları gevşetir. Uygulanan bölge dışındaki kaslara genellikle etkili olmamaktadır.
Botoksla kaşlarım çok kalkar mı? Donuk bir ifade olur mu?
Doktorunuz yüzün anatomik yapısını, kasların hangi yönde ve hangi kuvvetle fonksiyon gördüğünü konusundaki tecrübesiyle size uygun bölge ve dozları belirleyecektir. Yüzdeki doğal ifadeyi bozmadan kırışıklıkları engelleyecek, sarkmaları düzeltecektir.

Botoks uygulama yerleri nelerdir?
* Burun üzeindeki çizgilenmeler
* Göz çevresi kırışıklıkları
* Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
* Dudak çevresi kırışıklıkları
* Boyun bölgesi kırışıklıkları
* Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler
* Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemeleri

Botoksu ne zaman ve niye yaptırmalıyım?
Eğer göz çevresi genç yaşlardan itibaren gülerken aşırı kırışıyorsa, konuşurken veya bir şey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapılıyorsa, alın çizgileri çok belirginse, kaş düşüklüğü varsa, yüzde sarkmalar yeni başladıysa botoks yaptırılabilir.

Botoks tedavisi için uygun bir aday mıyım?
Botoks uygulaması 18-65 yaş arası yapılabilir. Botox uygulamasında hedef kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemektir. Bu sebeple tedaviye erken başlanırsa etkinliği ve sonuçları çok daha iyi olacaktır. Planlanan alanın yaygınlığı ve derinliğine göre kullanılması gereken ilaç miktarı değişkenlik gösterecektir.

Botoks  tedavisi nasıl uygulanır?
Anestezi gerektirmez. Botoks uygulamasından hemen sonra günlük hayata geri dönülebilir.

Botoks tedavisinin etkinliğini ne zaman fark ederim ve ne kadar sürer?
Botoks tedavisinin sonuçları 3-5 gün sonra görülmeye başlar. Tedavi etkinliği 3-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile tedavinin etkinliği artar.

Botoks tekrar uygulanmazsa eskisinden kötü olur mu?
Eskisinden kötü olmaz. Kırışıklıklar eskisi kadar derin olmaz. Ancak bu pürüzsüz ve genç görünümü devam ettirmek ve kalıcı kılmak için en az 4-5 botoks uygulaması gerekir. Tekrarlayan uygulamalar ile daha sonraları uygulama aralıkları uzayacaktır.

Botoksun yan etkileri nelerdir?
Yapıldıktan sonra çok kısa süreli kızarıklık ve ödem olabilir. Bazen yapılan bölgede birkaç gün sürebilen geçici küçük morluklar olabilir.

Botoks kimlere uygulanmaz?
Botoks hamilelere, emzirenlere, son bir haftada kan sulandırıcı ilaç alanlara, Myastenia gravis gibi kas hastalığı olanlara uygulanmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Şimdi Ara