0 505 999 14 67

Ağrı Tedavisi

Son yıllarda botoks ile yapılan yüz gençleştirme tedavileri sırasında tesadüfen ortaya çıkan migren ağrılarında azalma ile migren tedavisinde yeni bir yol ortaya çıkmıştır. Ağrı noktalarına yapılan botoks migren ağrılarını 6-8 ay ortadan kaldırmakta ve 6 ayda bir yapılan botoks uygulamaları sonucunda 3-4 kez tekrarlandığında hemen hemen tamamen migren semptomları ortadan kalkmaktadır. Amerikan FDA onayı alan bu tedavi migrende çok önemli yeni bir yaklaşımdır.

Boyun fıtığı tedavisinde ozon ve PRP tedavileriyle birlikte kullanıldığında botoks çok etkili bir tedavi yöntemidir. Dozlar ilk bir iki seans içinde hastanın verdiği cevaba göre ayarlanmakta, önce botoks ile ağrı azaltılmakta. Daha sonra ozon ve PRP tedavileriyle fıtığın iyileştirilmesi için 10 seans uygulama yapılmaktadır. Opere olan hastalarında operasyona rağmen ağrılarının geçmemesi söz konusu olduğunda ağrının geçirilmesi ve doku nekrozunun ortadan kaldırılması amacıyla kullanılmaktadır.

Kronik sırt ağrılarında ve fibrozit denilen kas dokusunun spazmına bağlı dokunun özelliğini yitirdiği ağrılı durumlarda botoks ozon ve PRP ile tam yada tama yakın kalıcı tedavi oluşturmaktadır.

Çocuklarda serebral palsy denilen doğum esnasında yada daha sonra ateşli hastalıklar sonucu oluşan felçlerde kasların dengesiz çalışmasına bağlı oluşan yürüme güçlüğü, el ve kolların dengesiz çalışması, boyun kontraktürleri yani boynun bir tarafa kasılarak kayması gibi dengenin bozuk olduğu yakınmalar botoks ile düzeltilmekte yada hasar mümkün olduğunca azaltılmaktadır. Gelişim aşamasında yapılan tedaviler oldukça önemlidir. Çünki kas gelişiminin daha dengeli olması sağlanır ve 6 aylık tedaviler sonucu spazmın olduğu taraf gevşetilerek diğer tarafın daha iyi gelişmesi sağlanır. Böylece dengenin oluşması kolaylaşır.

Skolyoz tedavisinde gelişme çağında skolyoz ilerlemesini durdurmak amacıyla curve bölgesinin botoksla gevşetilmesi skolyoz ilerlemesini durdurmakta 6 ay aralıklarla yapılan tedaviler sayesinde skolyoz tedavisi sağlanmaktadır.

Son Yazılar

Son yorumlar

Kategoriler

Şimdi Ara